јули 17, 2019

Пораз од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 Шампионатот

Младинската женска репрезентацијата на Македонија поразена од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија. Младинската репрезентација на Македонија загуби со резултат 34:22, на

Прочитај повеќе