Полугодишна конференција за клубови од Сениорски лиги

Полугодишна конференција за клубови од Сениорски лиги

Полугодишната конференција за клубовите од ВИП Супер машката лига, Женската лига и Првата машка ракометна лига ќе се одржи на ден 07.02.2017 (вторник) во просториите на Град Скопје, со почеток во:

– Прва лига мажи: 16.30 часот
– ВИП Супер машка лига: 17.30 часот
– Женска лига: 17.30 часот

ДНЕВЕН РЕД НА КОНФЕРЕНЦИЈА НА КЛУБОВИ ОД СЕНИОРСКИ ЛИГИ

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации