Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации за претстојниот натпревар помеѓу македонската женска сениорска национална селекција и репрезентацијата на Црна Гора во рамки на EHF EURO CUP 2022, кој ќе се одигра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје на ден 07.10.2021 година со почеток од 20:15 часот, можете да ги испраќате на следнава електронска адреса:

agjorgjevikj@macedoniahandball.com.mk

Рокот за аплицирање е до 05.10.2021 (вторник), заклучно со 16:00 часот, додека подигнувањето на акредитациите ќе се одвива во просториите на Ракометната Федерација на Македонија на 07.10.2021 (четврток) од 12:00 часот до 15:30 часот.

Однапред Ви благодариме.

Со почит,

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024