Објавен списокот за собир на прва селекција на ракометари родени 2002 година и помлади

Објавен списокот за собир на прва селекција на ракометари родени 2002 година и помлади

Селекторот г-дин Данило Брестовац  го објавува списокот за прва селекција на ракометари родени 2002 година и помлади.

 

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ.

 

Собирот ќе се одржи во спортската сала Расадник во Скопје на ден 22 Октомври 2018 со почеток во 10 часот.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација