Куп на Македонија – термини на одигрување на натпреварите

Куп на Македонија – термини на одигрување на натпреварите

Викендов низ терените на Македонија ќе се одиграат 1/8 и 1/4 натпревари од Куп на Македонија.

Датуми и термини на одигрување на натпреварите:

 

Група 1 – 1/8 Финале:

  • РК Астраион – РК Вардар Јуниор

Сала: „Боро Чурлевски” – Битола (19.04.2019 – 13:00 часот)

Судии: Пауновски Никола – Спировски Оливер / Струга

Делегат: Каланоски Славчо / Струга

  • РК Охрид 2013 – РК Еурофарм Работник

Сала: „Боро Чурлевски” – Битола (19.04.2019 – 15:00 часот)

Судии: Вукашиновски Александар – Трајковски Мирко / Скопје

Делегат: Металари Камер / Скопје

Група 1 – 1/4 Финале:

  • РК Охрид 2013 – РК Еурофарм Работник / РК Астраион – РК Вардар Јуниор

Сала: „Боро Чурлевски” – Битола (19.04.2019 – 19:30 часот)

Судии: Седловски Рубинчо – Ангелески Горан / Прилеп

Делегат: Цветковски Илија / Прилеп

 

Група 2 – 1/8 Финале:

  • РК Радовиш – РК Пролет 62

Сала: „Автокоманда” – Скопје (19.04.2019 – 16:00 часот)

Судии: Начевски Виктор – Божиновски Даниело / Скопје

Делегат: Наумовски Русе / Скопје

  • РК Металург – РК Јуниор К.В.

Сала: „Автокоманда” – Скопје (19.04.2019 – 18:00 часот)

Судии: Андонов Виктор – Јовановски Стојанче / Скопје

Делегат: Николовски Ацо / Скопје

Група 2 – 1/4 Финале:

  • РК Металург – РК Јуниор К.В. / РК Радовиш – РК Пролет 62

Сала: „Автокоманда” – Скопје (20.04.2019 – 18:30 часот)

Судии: Металари Исмаил – Николовски Ненад / Скопје

Делегат: Начевски Драган / Скопје

 

Група 3 – 1/8 Финале:

  • ГРК Тиквеш – ГРК Борец

Сала: „Антон Димитров” – Бутел (Скопје), (20.04.2019 – 13:00 часот)

Судии: Илиева Марија – Карбеска Силвана / Скопје

Делегат: Камишевски Душко / Скопје

  • РК Пелистер – РК Бутел Скопје

Сала: „Антон Димитров” – Бутел (Скопје), (20.04.2019 – 15:00 часот)

Судии: Георгиевски Димитар – Георгиевски Дејан / Скопје

Делегат: Начевски Марјан / Скопје

Група 3 – 1/4 Финале:

  • РК Пелистер – РК Бутел Скопје / ГРК Тиквеш – ГРК Борец

Сала: „Антон Димитров” – Бутел (Скопје), (20.04.2019 – 20:00 часот)

Судии: Здравковска Адриана – Божиновска Сања / Скопје

Делегат: Реџепи Мамер / Скопје

 

Група 4 – 1/8 Финале:

  • РК Вардар – РК Прилеп

Сала: СЦ „Јане Сандански” – Скопје, (20.04.2019 – 14:00 часот)

Судии: Јашар Лејла – Капсарева Михаела / Скопје

Делегат: Огњановски Марјан / Скопје

  • РК Струга – РК Металург 2

Сала: СЦ „Тими” – Струга (20.04.2019 – 18:00 часот)

Судии: Илиевски Михајло – Илиевски Методија / Битола

Делегат: Огненов Игор / Битола

Група 4 – 1/4 Финале:

  • РК Струга – РК Металург 2 / РК Вардар – РК Прилеп

Сала: СЦ „Тими” / „Автокоманда” (21.04.2019 – 18:00 часот)

Судии: Митревски Димитар – Тодоровски Благојче / Битола

Делегат: Дјаковски Васко / Кичево

 

Победниците од 1/4 финалните натпревари (групите) обезбедуваат пласман во полуфиналето на Куп на Македонија.

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како