Куп на Македонија (мажи) – Елиминации (резултати)

Куп на Македонија (мажи) – Елиминации (резултати)

12.11.2021 – ПЕТОК

ГРК ОХРИД – РК ПРЕСПА 2015 рез. 38:21 (20:10) (записник)

РК МЕТАЛУРГ – РК ЈЕХОНА рез. 44:22 (20:09) (записник)

13.11.2021 – САБОТА

РК ГОЛДЕН АРТ-КЛ7 – РК ПАРТИЗАН 2016 СПОРТ рез. 41:19 (20:12) (записник)

РК ПРОЛЕТ 62 – РК КИЧЕВО 2020 рез. 51:21 (24:05) (записник)

РК ЈУНИОР К.В – МРК КУМАНОВО рез. 32:29 (17:14) (записник)

РК СКОПЈЕ 2020 – РК ТЕКСТИЛЕЦ рез. 35:19 (16:06) (записник)

РК РАБОТНИЧКИ – РК ДРАЧЕВО рез. 25:30 (08:15) (записник)

РК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П – РК СТРУГА рез. 26:37 (13:16) (записник)

РК АСТРАИОН ХЕНДБОЛ – РК ПРИЛЕП рез. 25:37 (10:18) (записник)

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – РК МЕТАЛУРГ-РА рез. 38:18 (20:05) (записник)

ГРК БОРЕЦ – ГРК ТИКВЕШ 2014 рез. 26:35 (10:18) (записник)

РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК ВАРДАР НЕГОТИНО рез. 35:25 (21:13) (записник)

РК ШАМПИОН – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР рез. 13:40 (06:21) (записник)

14.11.2021 – НЕДЕЛА

РК АЕРОДРОМ – РК МЛАДОСТ 1977 рез. 29:24 (14:14) (записник)

РК АЛКАЛОИД – РК РАДОВИШ рез. 39:27 (17:15) (записник)

Победниците од натпреварите обезбедија пласман во 1/16 финале.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како