КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ОБЈАВУВА СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР ВО РАМКИ НА ПРЕТСТОЈНАТА ЕХФ НЕДЕЛА

КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ОБЈАВУВА СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР ВО РАМКИ НА ПРЕТСТОЈНАТА ЕХФ НЕДЕЛА

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија , Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир на претстојната ЕХФ недела. Во рамки на ЕХФ неделата (30.10 – 05.11) сениорската селекција на Македонија ќе оддигра подготвителни натпревари со репрзентацијата на Грција.

СПИСОК ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Натпреварите на сениорската селекција се предвидени да се оддиграат на 03.11 и 04.11.

Собирот на ракометарите се закажува на ден 30.10.2023 (понеделник) со почеток во 13.00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за