Кадетите го почнуваат меѓународниот турнир во Романија

Кадетите го почнуваат меѓународниот турнир во Романија

Кадетската машка ракометна репрезентација на Македонија (до 18 години) денеска со натпревар против Израел од 18:30 часот го почнува меѓународниот подготвителен турнир што се игра во романскиот град Васлуи.

Кадетите вчера пристигнаа во Романија, а синоќа одржаа и тренинг во салата во Васлуи каде во наредните три дена ќе се одиграат вкупно шест средби од меѓународниот турнир на кој покрај Македонија и домаќинот Романија, ќе настапат уште Израел и Украина.

Пренос од сите натпревари од турнирот е најавен во живо на следниот линк:
https://www.youtube.com/channel/UCr742PTqueo_UDMNk_7VWzg

Распоред на натпревари:
15.12.2017 (18:30) Македонија – Израел
16.12.2017 (16:30) Македонија – Романија
17.12.2017 (10:30) Македонија – Украина

Овој турнир е во склоп на подготовките на нашата кадетска репрезентација за настапот на ЕХФ Шампионатот што во јули 2018 година ќе се игра во Грузија, како и за Светското Првенство за оваа генерација што во текот на летото 2019 ќе се игра во Скопје.

2

3

4

Afis A3 VIITORUL AZI web (1)

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации