Извлечени елиминационите парови од Куп на Македонија во машка конкуренција

Извлечени елиминационите парови од Куп на Македонија во машка конкуренција

Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија се оддржа извлекување на паровите од елиминационото коло од Куп на Македонија во машка конкуренција.

Извлечените парови:

 • РК БИСИНОВ ФРУИТ ЛЕНД – РК МУЛТИ ЕСЕСН
 • РК КИЧЕВО 2020 – РК ВАРДАР НЕГОТИНО
 • РК МЕТАЛУРГ РА – РК СКОПЈЕ 2020
 • РК ГОЛДЕН АРТ КЛ7 – РК АЕРОДРОМ
 • РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – РК ОВЧЕ ПОЛЕ 1958
 • РК ПАРТИЗАН 2016 СПОРТ – ГРК ТИКВЕШ 2014
 • РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – РК ШАМПИОН
 • МРК КУМАНОВО – РК ТЕКСТИЛЕЦ
 • РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
 • МРК БОРЕЦ 1950 – РК ПРОЛЕТ 62
 • РК ДРАЧЕВО – РК АЛКАЛОИД
 • СРК ПРЕСПА ВАРДАР – РК РАДОВИШ
 • РК ПРИЛЕП – РК ЈЕХОНА
 • РК АСТРАИОН ХЕНДБОЛ – РК СТРУГА
 • РК МЛАДОСТ 1977 – ГРК ОХРИД

Натпреварите е предвидено да се оддиграат 09/10.12.2023 година, а победниците од паровите продолжуваат во групната фаза од Куп натпреварувањето.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024