Извлечени четвртфиналните групи од Купот на Македонија

Извлечени четвртфиналните групи од Купот на Македонија

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на четвртфиналните групи од Купот на Македонија во машка конкуренција.

Четвртфиналните групи во машка конкуренција ќе се играат на 12/13 март 2022 година. Четирите победници на групите ќе обезбедат пласман на Фајнл Фор турнирот што ќе се игра на 14/15 мај 2022 година.

Куп на Македонија (мажи), Група 1

РК МЕТАЛУРГ – ГРК ТИКВЕШ 2014
РК ЈУНИОР К.В – РК ВАРДАР 1961

Куп на Македонија (мажи), Група 2

РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК СКОПЈЕ 2020
РК СТРУГА – РК АЕРОДРОМ

Куп на Македонија (мажи), Група 3

РК ДРАЧЕВО – ГРК ОХРИД
РК АЛКАЛОИД – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

Куп на Македонија (мажи), Група 4 

РК ПРОЛЕТ 62 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
РК ПРИЛЕП – РК ГОЛДЕН АРТ-КЛ7

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список