Известување за промоција на нов дрес за СП 2019

Известување за промоција на нов дрес за СП 2019

Ракометната Федерација на Македонија на ден 03.01.2019 (четврток), официјално ќе го промовира новиот дрес под мотото “Со нов дрес до нови победи”. Машката сениорска репрезентација со новиот дрес ќе настапи на СП 2019 во Герминија и Данска.

Свеченото промовирање на новиот дрес ќе се одржи во продавницата на „Д-спортска опрема“ – Ул. „1732“ бр. 2 Скопје 1000 Македонија, во склоп на спортската арена “Филип Втори” со почеток во 14:00 часот.

Ракометната Федерација Ве поканува на промоција на нов дрес на сениорската репрезентација.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како