Известување Куп на Македонија 2024

Почитувани,

Натпреварувачката комисија при РФМ постапувајќи по доставените дописи од страна на РК Вардар 1961 и РК Алкалоид се согласија до го отстапат предвидениот термин четврток за одигрување на полуфиналниот натпревар од Ракометниот Куп на Македонија 2024, на инсистирање на РК Е. Пелистер. Допис за промена на терминот има доставено и од ГРК Тиквеш 2014.

Термини за одигрување на полуфиналните натпревари во рамки на ракометниот Куп на Македонија 2024  : 

Натпревар : РК Еурофарм Пелистер – ГРК Тиквеш 2014

Ден и час : четврток (16.05.2024 г.) со почеток во 19.30 часот.

Натпревар : РК Вардар 1961 – РК Алкалоид 

Ден и час : петок (17.05.2024 г.) со почеток во 19.30 часот.

Финален натпревар : Недела (19.05.2024 г.) со почеток во 19.00 часот.

Спортското витештво се демонстрира на терен, а се гради вон терен, нека победи подобриот.

Со почит,


Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести