Наши пријатели

Информација за извлекување за Супер Машка Лига

Ве известуваме дека на ден 16.07.2021 (Петок) во 12.00 часот во просториите на РФМ ќе биде извршено извлекување на натпреварувачки броеви на екипите за сезона 2021-2022 за Супер Лига мажи.

Извлекувањето ќе биде online на YouTube каналот на РФМ.

ЛИНК: https://www.youtube.com/watch?v=PqCuh58CCrU

Екипи учесници во Супер Лига мажи сезона 2021-2022:

РК ВАРДАР 1961

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

РК ПРОЛЕТ 62

РК МЕТАЛУРГ

РК БУТЕЛ СКОПЈЕ

ГРК ОХРИД

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2

РК СТРУГА

РК ПРИЛЕП

ГРК ТИКВЕШ 2014

РК РАДОВИШ

РК СКОПЈЕ 2020

 

 

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright