Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Ве известуваме дека извлекувањето на полуфиналните парови од Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција ќе се оддржи на 04.05.2023 (четврток) во 12:00 часот во просториите на Ракометната Федерација.

Извлекувањето може да се следина на официјалниот YouTube канал на РФМ (https://www.youtube.com/watch?v=kGYohxAKEf0&ab_channel=RFMHANDBALL)

Екипи учесници во машка конкуренција се:

  • РК ВАРДАР 1961
  • РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
  • РК ПРОЛЕТ 62
  • РК АЛКАЛОИД

Екипи учесници во женска конкуренција се:

  • ЖРК ВАРДАР
  • ЖРК МЕТАЛУРГ
  • ЖРК КУМАНОВО
  • ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести