Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Ве известуваме дека на датум 25.04.2024 година (четврток) со почеток во 12:00 часот во просториите на Ракометна федерација на Македонија ќе се оддржи извлекување на полуфиналните парови од Ф4 куп на Македонија во машка и женска конкуренција.

Екипи учесници во машка конкуренција се:

  • РК Вардар 1961
  • РК Еурофарм Пелистер
  • ГРК Тиквеш 2014
  • РК Алкалоид

Екипи учесници во женска конкуренција се:

  • ЖРК Вардар
  • ЖРК Куманово
  • ЖРК Чаир Скопје
  • Ѓорче Петров ЖРК
Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести