Информација за извлекување на натпреварувачки броеви за Плеј Оф и Плеј Аут – Прва Машка Лига

Информација за извлекување на натпреварувачки броеви за Плеј Оф и Плеј Аут – Прва Машка Лига

Ве известуваме дека на ден 17.01.2024 (среда) со почеток во 12:00 часот во просториите на Ракометната Федерација на Македонија ќе се оддржи извлекување на натпреварувачките броеви на клубовите учесници во Плеј Оф и Плеј Аут – Прва Машка Лига за сезона 2023/24.

Клубови учесници во Плеј Оф:

 • РК Младост 1977 – 3 бода
 • РК Бисинов Фруит Ленд – 3 бода
 • РК Драчево – 2 бода
 • РК Радовиш – 2 бода
 • РК Јехона – 1 бод
 • РК Металург РА – 1 бод
 • РК Шампион – 0 бодови
 • РК Македонија Ѓорче Петров – 0 бодови

Клубови учесници во Плеј Аут:

 • РК Астраион Хендбол – 3 бода
 • РК Овче Поле 1958 – 3 бода
 • РК Текстилец – 2 бода
 • РК Партизан 2016 Спорт- 2 бода
 • СРК Преспа Вардар – 1 бод
 • РК Кичево 2020 – 1 бод
 • МРК Борец 1950 – 0 бодови

Излекувањето ќе биде емитувано во живо на YouTube каналот на РФМ : https://www.youtube.com/watch?v=QhqjXTUJIco&ab_channel=RFMHANDBALL

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024