Информација за извлекување на Куп на Македонија

Информација за извлекување на Куп на Македонија

Почитувани,

По барање на коорганизаторот ЖРК Куманово и Општина Куманово за организација на купот на РМ, извлекувањето за полуфиналните натпревари во машка и женска категорија ќе се одржи на ден 03.05.2019 (петок) со почеток во 12:00 часот во просториите на РФМ.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за