Женска лига – Календар на натпревари (Сезона 2017/18)

Женска лига – Календар на натпревари (Сезона 2017/18)

На Конференцијата на клубови што денеска се одржа во просториите на РФМ, одредени беа натпреварувачките броеви на екипите што наредната сезона (2017/2018) ќе се натпреваруваат во Женската лига во сениорска конкуренција, а со тоа одреден беше и распоредот на натпревари.

Сезоната почнува викендот на 16 и 17 септември 2017 година, а до крајот на календарската 2017 година ќе се одигра точно половина, односно 14 од вкупно 28-те кола. Пауза ќе има во периодот од 25 септември до 1 октомври за ЕХФ Неделата кога активни ќе бидат репрезентативните собири. Последните лигашки натпревари во 2017 година ќе се одиграат на 16 и 17 декември.

КАЛЕНДАР НА НАТПРЕВАРИ
ЖЕНСКА ЛИГА, СЕЗОНА 2017-18

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како