Заврши првиот натпреварувачки ден на младинскиот меѓународен турнир

Заврши првиот натпреварувачки ден на младинскиот меѓународен турнир

Денес во салата Автокоманда се одигра првото и второто коло на младинскиот меѓународен турнир. На турнирот учестуваат репрезентациите на Македонија А, Македонија Б, Полска, Србија, Унгарија и Црна Гора.

Резултати од прво коло:

09:30 часот Македонија А – Македонија Б  25-21 (10:11)

11:00 часот Полска – Црна Гора  24-16 (10:07)

12:30 часот Унгарија – Србија  29-19 (17:08)

Резултати од второ коло:

17:00 часот Македонија А – Црна Гора  29-25 (15:10)

18:30 часот Унгарија – Македонија Б  26-14 (12:07)

20:00 часот Србија – Полска 22:23 (12:11)

Дневен билтен од натпревари

Натпреварите од третото коло започнуваат утре (19.12.2018) со почеток во 09:30 часот со натпреварот Македонија Б – Србија, во 11:00 часот Македонија А – Полска, во 12:30 часот Црна Гора – Унгарија.

Во 17:00 часот е закажан почетокот на четвртото коло од младинскиот турнир

17:00 часот Македонија Б – Црна Гора

18:30 часот Македонија А – Србија

20:00 часот Полска – Унгарија

Ве покануваме да ги проследиме натпреварите и да дадеме подршка на младите.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како