Заврши младинскиот меѓународен турнир

Заврши младинскиот меѓународен турнир

Денес се одиграа последните натпревари од младинскиот меѓународен турнир. Со тоа заврши турнирот организиран од Ракоментната Федерација на Македонија.

Постигнати резултати од последното коло:

09:30 часот – Србија – Црна Гора 26:21 (11:10)

11:00 часот – Полска – Македонија Б 21:22 (10:09)

12:30 часот – Унгарија – Македонија А  20:19 (13:08)

Победник на турнирот е селекцијата на Унгарија

По завршување на последниот натпревар се одржа кратка церемонија на која беа доделени пехари за најуспешните селекции од страна на директорот на сениорската Македонска репрезентација г-дин Милчо Чакаревски и ген. Секретар на Ракометната Федерација на Македонија г-дин Филип Милошевски.

Прво пласирана екипа: Унгарија

Второ пласирана екипа: Македонија А

Трето пласирана екипа: Полска

Дневен билтен од натпревари

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како