Заврши меѓународниот кадетски турнир во Скопје

Заврши меѓународниот кадетски турнир во Скопје

Денес се одигра последниот натпревар од кадетскиот меѓународен турнир помеѓу Македонија (Б) и Македонија (А). Со тоа заврши турнирот организиран од Ракоментната Федерација на Македонија.

Постигнати резултати од последното коло:

Македонија (Б) – Македонија (А) 22 – 22 (12 – 10)

 

Победник на турнирот е селекцијата на Србија

По завршување на натпреварите беа доделени пехари за најуспешните репрезентации.

Прво место: Србија

Второ место: Македонија (Б)

Трето место: Босна и Херцеговина

Конечен билтен 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како