Влезниците за Македонија – Чешка од среда во продажба

Влезниците за Македонија – Чешка од среда во продажба

Утре (среда, 8 јуни 2016) од 12:00 часот, почнува продажбата на влезниците за бараж-натпреварот за Светското Првенство 2017 помеѓу репрезентациите на Македонија и Чешка.

Натпреварот ќе се одигра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје на 15 јуни 2016 со почеток од 20:00 часот.

Влезниците ќе може да се набават во сите продажни места на МК Тикетс по цена од 100 денари (горни трибини) и 200 денари (долни трибини – партер).

Влезниците се достапни online насекаде низ Македонија во продажната мрежа на www.karti.com.mk и www.mktickets.mk:
– Југотон ГТЦ 1 кат
– Универзална Сала – Скопје
– Тобако – МПМ Прес
– Тобако Гоги – Драчево
– Тобако Дрводекор
– Тобако 2 – Скопјанка
– Њу Тобако – Охрид

Натпреварот во ВИП Арена „Борис Трајковски“ ќе претставува реванш од бараж-двомечот откако првата средба ќе се одигра во Злин на 11 јуни, а победникот ќе обезбеди учество на Светското Првенство во Франција 2017 година.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја