Видео: Изјави на Талески, Томовски и селекторот Темелковски по мечот Македонија – Русија

Видео: Изјави на Талески, Томовски и селекторот Темелковски по мечот Македонија – Русија

Младинската машка репрезентација на Македонија (до 21 година) со победа од 29-22 над Русија го почна Светското Првенство во Алжир. Избраниците на Иле Темелковски иако на полувремето имаа негатива од 11-10, во второто полувреме одиграа одлично на двата краја од теренот и заслужено стигнаа до пресврт и висок триумф од 7 голови разлика.

И покрај доброто тимско издание, селекторот Темелковски заедно со капитенот Талески и голманот Томовски, во изјавите потенцираат дека екипата мора да остане фокусирана на следните предизвици, затоа што по денешниот слободен ден, веќе од утре нашата репрезентација продолжува со натпреварите од групата. Утре од 21:00 часот Македонија ќе игра со Брукина Фасо, додека во петок од 19:00 часот по македонско време, се среќаваме со селекцијата на Тунис.

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,