Тренер/Селекторот на женската младинска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската младинска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската младинска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап на претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO 2023 – во Романијa кое ќе се оддржи во период од 06.07.2023 до 16.07.2023 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Младинската женска репрезентација на Македонија е дел од групата Д заедно со селекциите на Данска, Чешка и Црна Гора.

Распоред на натпревари:

06.07.2023 МАКЕДОНИЈА – ЦРНА ГОРА

07.07.2023 МАКЕДОНИЈА – ДАНСКА

09.07.2023 МАКЕДОНИЈА – ЧЕШКА

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член