СТРУЧНИОТ ШТАБ И ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА КАДЕТСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГЕНЕРАЦИЈА 2004 ГОДИНА ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАРИ ПОВИКАНИ ЗА НАСТАП НА ПРЕСТОЈНОТО 2023 IHF Men’s Youth World Championship

СТРУЧНИОТ ШТАБ И ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА КАДЕТСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГЕНЕРАЦИЈА 2004 ГОДИНА ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАРИ ПОВИКАНИ ЗА НАСТАП НА ПРЕСТОЈНОТО 2023 IHF Men’s Youth World Championship

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2004 , Г-дин Радослав Стојановиќ, го објавуваат списокот на повикани ракометари за подготвителниот период во Маврово и настап на претстојното 023 IHF Men’s Youth World Championship кое ќе се оддржи во Хрватска во период од 02 Август до 13 Август 2023 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Кадетската машка селекција во рамки на подготвителниот период ќе оддигра пријателски натпревари против селекцијата на Унгарија. Натпреварите ќе се оддиграат во Унгарија на 13.07 и 14.07.

Кадетската машка репрезентација на Македонија е дел од групата Ф заедно со репрезентациите на Норвешка, Црна Гора и Грузија.

Првите две репрезентации од групата обезбедуваат пласман во Главната рунда, а останатите две репрезентации се пласираат на Президент Куп.

Во Главната рунда вкрстуваме со групата Е, во која е репрезентациите на Мексико, Данска, Чиле и Австрија.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за