Список на Женска сениорска репрезентација за ЕХФ недела (03.10-09.10.2016)

Список на Женска сениорска репрезентација за ЕХФ недела (03.10-09.10.2016)

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави списокот на ракометарки повикани за подготовките во рамки на ЕХФ неделата (03.10-09.10.2016) за квалификациските натпревари за СП 2017 година што ќе се игра во Германија.

Собирот ќе се одржи во понеделник (3 октомври 2016) во малата сала на СЦ „Јане Сандански“ со почеток во 11:00 часот.

Список на повикани ракометарки:

Петковска Драгана
Серафимова Матеа
Белмазова Љупка
Саздовска Јована
Митова Сара
Нолевска Наташа
Ристовска Сара
Јовановска Дајана
Керамичиева Теодора
Белеска Андреа
Ливриниќ Елена
Стојановска Симона
Величковска Габриела
Тодоровска Ангела
Десподовска Зорица
Ѓеоргијевска Елена
Николиќ Марија
Гакидова Ивана
Мишевска Стефанија
Дабевска Сања

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации