Список на ракометари за собир на Младинска репрезентација

Список на ракометари за собир на Младинска репрезентација

ВД селекторот на Младинската машка репрезентација на Македонија (У20), Александар Јовиќ, го објави списокот од 22 ракометари за собир на репрезентацијата за припреми за настап на Европското Првенство 2016.

Собирот е закажан за 1 јули (петок) од 18:00 часот во спортската сала Автокоманда во Скопје.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР НА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Европското Првенство во Данска ќе се одржи во периодот од 28 јули до 7 август 2016 година, а Македонија е во група со Норвешка, Холандија и домаќинот Данска.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација