Список на повикани ракометари за меѓународен турнир во Бугојно, БиХ

Список на повикани ракометари за меѓународен турнир во Бугојно, БиХ

Младинската репрезентација на Македоднија (генерација 1998/99) во периодот од 14 до 17 април 2016 година ќе настапи на меѓународниот турнир во Бугојно, Босна и Херцеговина.

ВП помошникот на селекторот – Никола Матлиевски и тренерот Стојан Петрушевски повикаа 39 ракометари на изборниот тренинг што ќе се одржи на 12 април (вторник) во спортската сала „Автокоманда“ во Скопје, со почеток од 11:30 часот.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Ова е шесто издание на меѓународниот ракометен турнир во Бугојно, кој од година во година го зголемува квалитетот, а на кој Македонија е веќе редовен учесник. На овогодинешното издание, покрај Македонија ќе настапат и репрезентациите на: Полска, Австрија, Словенија, Хрватска, Србија, Катар и домаќинот Босна и Херцеговина. Македонија е во група со Хрватска, Полска и Катар.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,