Список на повикани ракометари родени 2004 и помлади за учество на пријателски турнир во Романија

Список на повикани ракометари родени 2004 и помлади за учество на пријателски турнир во Романија

Ракометната федерација на Македoнија го објавува списокот на повикани ракометари за собир и подготовки за учество на пријателски турнир во Романија за машка младинска категорија родени 2004 и помлади.

Репрезентацијата на Македонија ќе настапи на турнир во Букурешт, Романија во период од 14.02 до 16.02, и ќе одиграат два натпревари против репрезентацијата на Романија.

ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Собирот е закажан за ден 13.02.2020 со почеток во 14.00 часот во СС Автокоманда.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации