Романија противник на сениорките во баражот за СП 2021

Романија противник на сениорките во баражот за СП 2021

Денес се одржа извлекувањето на двојките за бараж натпревари за СП Шпанија 2021 година. Македонската женската сениорска репрезентација за противник во баражот ја доби селекцијата на Романија.

Првата средба ќе се одигра во Романија во период меѓу 16/17.04.2019 година, реванш натпреварот сениорките ќе го одиграат во Македонија во период од 20/21.04.2019 година.

Победникот од бараж двомечот ќе обезбеди учество на СП 2021 во Шпанија, што ќе се одржи во период од 02.12 – 19.12.2021 година.

Двојки за бараж за СП 2021:

Турција – Русија
Чешка – Швајцарија
Словенија – Исланд
Словачка – Србија
Украина – Шведска
Австрија – Полска
Унгарија – Италија
Романија – Македонија
Португалија – Германија
Ц. Гора – Белорусија

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Во рамки на IHF Неделата за едукација на ракометни тренери и ракометни судии, во организација на International

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35