Наши пријатели

Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Г-дин Симе Симовски го објави списокот за ЕХФ неделата.

Во склоп на ЕХФ неделата, покрај тренинзите, сениорската женска репрезентација двете средби од баражот за пласман на СП 2019 во Јапонија против репрезентацијата на Словенија ќе ги одигра на 02 и 06 јуни 2019.

Првата средба на 02 јуни се игра во СЦ „Борис Трајковски“, додека реваншот на 06 јуни ќе се одигра во Словенија.

Список на ракометарки

Собирот ќе се одржи во СЦ “Борис Трајковски” на 27 мај (понеделник) со почеток во 09:30 часот.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright