Симе Симовски го објави поширокиот список на Сениорките за подготовките за Квалификациите за ЕП

Симе Симовски го објави поширокиот список на Сениорките за подготовките за Квалификациите за ЕП

Селекторот на Сениорската женска ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список од 23 ракометарки за подготовките за двете квалификациски средби за ЕП 2018 против Фарски Острови.

Поширок список на ракометарки на Сениорска женска репрезентација:

Драгана Петковска, Матеја Серафимова, Амра Илјаз, Јована Мицевска, Јована Саздовска, Пена Граматова, Сара Ристовска, Наташа Нолевска, Марија Гајиќ, Теодора Керамичиева, Марија Штериова, Александра Боризовска, Душица Ѓорѓијевска, Елена Ливриниќ, Леонида Гичевска, Елена Ѓеорѓијевска, Дајана Јовановска, Ивана Гакидова, Марија Николиќ, Милица Николиќ, Мирјета Бајрамовска, Ангела Тодоровска, Моника Јаневска.

Во квалификациите за ЕП 2018, Македонија веќе одигра два натпревари, по еден против Шведска и Србија, во кои доживеа порази, а следни на распоредот се двете средби против селекцијата на Фарски Острови. Првиот натпревар нашите репрезентативки ќе го одиграат на гостински терен во Торшавн на 21 март, додека втората средба во Скопје е закажана за 25 март.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за