Сениорките со победа го заврши настапот на меѓународниот турнир во Анталија

Сениорките со победа го заврши настапот на меѓународниот турнир во Анталија

Женската сениорска репрезентација на Македонија со победа против репрезентацијата на Косово го заврши настапот на меѓународниот турнир што се одржа во Анталија, Турција.

Нашата репрезентација денес во последниот натпревар од турнирот беше поуспешна од репрезентацијата на Косово со резултат 30:27, на полувреме 17:13.

На турнирот сениорките претходно одиграа три натпревари, остварија по една победа, реми и пораз.

Македонија – Италија 29:29 (13:16)

Македонија – Турција (B)  37-19 (22-8)

Македонија – Турција (А) 33:42 (22:17)

Македонија – Косово 30:27 (17:13)

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации