Сениорите ќе учествуваат на СП во Египет

Сениорите ќе учествуваат на СП во Египет

Ракометната репрезентација на Македонија ќе учествува на Светското првенство (СП) кое ќе се одржи во Египет во период од 13 до 31 јануари, откако селекцијата на Чешка се откажа од учеството на СП.

Сениорската репрезентација ќе настапи во групата Г заедно со селекциите на домаќинот Египет, Шведска и Чиле.

Распоред на натпревари:

14.01.2021 Македонија – Шведска 21:30 часот

16.01.2021 Македонија – Египет 19:00 часот

18:01.2021 Македонија – Чиле 16:30 часот

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација