СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојниот бараж натпревар против репрезентацијата на Фарски Острови за пласман на Men’s World Championship 2025 кое ќе се оддржи во Хрватска , Данска и Норвешка во период од 14 Јануари до 02 Февруари.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Машката сениорска селекција првиот натпревар од баражот ќе го оддигра на гостински терен на 08.05.2024 (среда) со почеток во 20:00 часот , а ревашот е закажан за 12.05.2024 (недела) во СЦ “Борис Трајковски” со почеток во 19:00 часот.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести