Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните квалификациски натпревари

Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните квалификациски натпревари

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува список на повикани ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за Men’s EHF EURO 2022.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Во рамки на ЕХФ неделата сениорите ќе ги одиграат двата последни натпревари од квалификациската група за пласман на EHF EURO 2022 што ќе се одржи во Унгарија и Словачка.

Сениорте прво ќе гостуваат во Рихимаки, Финска на 28.04.2021 (среда), а на 02.05.2021 (недела) во CЦ “Јане Сандански” против Швајцарија ќе го одиграат последниот натпревар од квалификациите за пласман на EURO 2022.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести