Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за 2023 Men’s World Championship Qualification Europe Phase 2 Part 1

Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за 2023 Men’s World Championship Qualification Europe Phase 2 Part 1

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојните натпревари во рамки на 2023 Men’s World Championship Qualification Europe Phase 2 Part 1.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Во рамки на EHF неделата сениорксата репрезентација на Македонија ќе го одигра првиот бараж натпревар за пласман на 2023 Men’s World Championship кое ќе се одржи во Полска и Шведска. Противник во баражот на сениорите е репрезентацијата на Романија.

Собирот е закажан за ден 13.03.2022 (недела) со почеток во 20.00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за