Селекторот Кирил Лазаров го објавува поширокиот список за 2023 Men’s World Championship Qualification Europe Phase 2 Part 2

Селекторот Кирил Лазаров го објавува поширокиот список за 2023 Men’s World Championship Qualification Europe Phase 2 Part 2

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на 2023 Men’s World Championship Qualification Europe Phase 2 Part 2.

ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Во европските квалификации за пласман на 2023 Men’s World Championship кое ќе се одржи во Полска и Шведска во период од 11 до 29 Јануари 2023 година, репрезентацијата на Македонија за противник во баражот ја има репрезентацијата на Чешка.

Првиот натпревар ќе се одигра во Злин, Чешка на 13.04.2022 во 20:15 часот, а реваншот е на 17.04.2022 во Скопје во 19:00 часот.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за