Селекторот Данило Брестовац го објавува списокот на ракометари повикани за собир

Селекторот Данило Брестовац го објавува списокот на ракометари повикани за собир

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за Men’s EHF EURO 2022 што ќе се одржи во Унгарија и Словачка.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 04.11.2020 (среда) против репрезентацијата на Финска.

Вториот натпревар против селекцијата на Швајцарија ќе се одигра во градот Цуг, Швајцарија со почеток во 18:30 часот на ден 07.11.2020 (сабота).

Директен пренос од натпреварите на МРТ 1 во среда во 20:00 часот против Финска и во сабота во 18:30 часот против Швајцарија.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации