РК Алкалоид е шампион во Прва Лига Мажи сезона 2021/22

РК Алкалоид е шампион во Прва Лига Мажи сезона 2021/22

Екипата на РК Алкалоид е шампион во Прва Лига Мажи за сезона 2021/22.

Денес во СЦ “Борис Трајковски” го одиграа последниот натпревар од Прва Лига Мажи – Плеј Оф против РК Младост 1977 во кој запишаа победа со резултат 39:19. За ракометарите на РК Алкалоид во Плеј Оф ова беше 17-та победа во 18 одиграни натпревари.

Ракометарите на РК Алкалоид во првиот дел од сезната беа дел од група Б. Во групата завршија на првото место остварувајќи биланс од 17 победи во 18 натпревари, имаа еден нерешен резултат против РК Голден Арт-КЛ7.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести