Резултати: Куп на Македонија Мажи – 1/16 финале

Резултати: Куп на Македонија Мажи – 1/16 финале

Бараж натпревар

27.02.2020 19:30 часот – ГРК Борец – Текстилец 30:24 (12:13) 

Прва Група

29.02.2020 19:00 часот – Македонија Ѓорче Петров – КЛ 7 18:36 (09-14)

29.02.2020 17:00 часот – Риниа М – Јуниор К.В. 24:37 (12:21)

Финале 01.03.2020 19:00 часот – Јуниор К.В. – КЛ 7 17:20 (06:12)

Втора Група

29.02.2020 09:00 часот Младост Богданци – ГРК Тиквеш 2014 32:48 (15:23)

29.02.2020 11:00 часот Алушовски – Преспа 2015 30:25 (17:09)

Финале 29.02.2020 17:00 часот ГРК Тиквеш 2014 – Алушовски 41:23 (20:12)

Трета Група

01.03.2020 10:00 часот ГРК Борец – Астраион 21:29 (11:17)

01.03.2020 12:00 часот Вардар Неготино – МРК Куманово 37:28 (17:15)

Финале 01.03.2020 19:00 часот Вардар Неготино – Астраион 26:26 пен. 3:2  (14:14)

Четврта Група

01.03.2020 10:00 часот Партизан – Прилеп 22:28 (07:17)

01.03.2020 12:00 часот Аеродром – Јехона 34:24 (15:10)

Финале 01.03.2020 19:00 часот Прилеп – Аеродром 32:29 (15:15)

Победниците од групите КЛ 7, ГРК Тиквеш, Вардар Неготино и Прилеп се пласираа во 1/8 финале на Куп на Македонија.

Во 1/8 финалето покрај КЛ 7, ГРК Тиквеш, Вардар Неготино и Прилеп се уште и екипите на Вардар, Еурофарм Пелистер, Металург, ГРК Охрид, Бутел, Пролет 62, Радовиш, Вардар Јуниор, Пелистер, Металург 2, Работнички и Струга.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за