Резултати: Куп на Македонија (Final Four мажи и жени)

Резултати: Куп на Македонија (Final Four мажи и жени)

Куп на Македонија 2017, мажи
Полуфинале:
20.05.2017 (17:30) РК Еурофарм Работник – Рк Охрид 2013 26-18 (15-7) – Записник од натпреварот
20.05.2017 (20:30) РК Вардар – РК Металург 31-30 (17-14) – Записник од натпреварот
Финале:
21.05.2017 (16:30) РК Еурофарм Работник – РК Вардар 26-31 (13-16) – Записник од натпреварот

Куп на Македонија 2017, жени
Полуфинале:
19.05.2017 (13:30) ЖРК Металург – ЖРК Прилеп 43-15 (20-8) – Записник од натпреварот
19.05.2017 (16:30) ЖРК Гевгелија – ЖРК Вардар 16-56 (9-25) – Записник од натпреварот
Финале:
20.05.2017 (12:30) ЖРК Вардар – ЖРК Металург 45-19 (21-10) – Записник од натпреварот

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации