Радослав Стојановиќ го објавуваат список на повикани ракометари за настап на претстојното EHF M18 Championship LAT 2022

Радослав Стојановиќ го објавуваат список на повикани ракометари за настап на претстојното EHF M18 Championship LAT 2022

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска ракометна репрезентација, г-дин Радослав Стојановиќ го објавуваат список на повикани ракометари за собир за подготовки во Маврово за настап на претстојното EHF M18 Championship LAT 2022.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

На ЕХФ Шампионатот во Рига, кадетската машка репрезентација на Македонија се наоѓа во група А со Турција, Латвија и Косово. По одигрувањето на групната фаза, првопласираните две селекции ќе се пласираат во полуфиналето.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести