РАДОСЛАВ СТОЈАНОВИЌ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАРИ ЗА ПРЕТСТОЈНИТЕ ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ

РАДОСЛАВ СТОЈАНОВИЌ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАРИ ЗА ПРЕТСТОЈНИТЕ ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ

Стручниот штаб и тренерот на македонската машка младинска ракометна репрезентација на ракометари родено 2004 и помлади Радослав Стојановиќ, го објавува списокот на повикани ракометари за собир и настап на претстојните пријателски натпревари против репрезентацијата на Турција.

СПИСОК ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Собирот на ракометарите е закажан на ден 31.10.2023 година (вторник) со почеток во 13:00 часот во Хотел Континентал во Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести