Првиот собир на 22 декември. Обрван повика 23 ракометари

Првиот собир на 22 декември. Обрван повика 23 ракометари

Селекторот на Македонската машка сениорска репрезентација, Ивица Обрван, го закажа точниот термин за почеток на подготовките за ЕП 2016 во Полска. На првиот собир, селекторот повика 23 ракометари.

Собирот е закажан за 22 декември 2015 година од 13:00 часот во хотелот „Русија“ во Скопје. Кирил Лазаров, Борко Ристовски, Филип Миркуловски и Аце Јоновски поради професионални обврски ќе се приклучат на репрезентацијата на 28 декември, а во меѓувреме, во првата фаза од подготовките ќе се работи со 19 ракометари.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА ПОДГОТОВКИ ЗА ЕП 2016

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за