Познати учесниците на Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Познати учесниците на Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Учесници во Ф4 Куп на Македонија – мажи:

  • ГРК ТИКВЕШ 2014
  • РК АЛКАЛОИД
  • РК ВАРДАР 1961
  • РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

Ф4 е предвиден да се игра на 17-19.05.2024 година.

Учесници во Ф4 Куп на Македонија – жени:

  • ЖРК КУМАНОВО
  • ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ
  • ЖРК ВАРДАР
  • ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК

Ф4 е предвиден да се игра на 17-19.05.2024 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на