Ол стар тим на Ф4 турнирот на СЕХА

Ол стар тим на Ф4 турнирот на СЕХА

Идеалниот тим на завршниот турнир од Газпром СЕХА лигата ставен е од играчи на четири екипи, но нема ниту еден од Вардар. Најмногу има од победникот Веспрем, Ласло Наѓ, Гашпер Маргуч и Роланд Миклер. Дмитри Никуленков од Мешков и Сандро Обрановиќ се од Загреб и ја дополнуваат бековската линија, Растко Стојковиќ е најдобар пикер, а место доби и Радослав Антл, левото крило на Татран Прешов, кој е воедно и најдобриот стрелец во СЕХА оваа сезона со 125 гола.

 

Голман: Роланд Миклер (Веспрем)
Лево крило: Радослав Антл (Татран)
Лев бек: Сандро Обрановиќ (ППД Загреб)
Среден бек: Димитри Никулену (Мешков)

Десен бек: Ласло Наѓ (Веспрем)

Десно крило: Гашпер Маргуч (Веспрем)
Пивотмен: Растко Стојковиќ (Мешков)
МВП на Ф4: Хозе Марија Родригез (Веспрем)

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за