Наши пријатели

Охрид домаќин на Фајнл Фор турнирот за Младинци

Завршниот турнир во Младинска машка конкуренција ќе се одржи во салата „Билјанини Извори“ – Охрид, натпреварите ќе се одиграат во сабота (30.03.2019) и недела (31.03.2019). Организатор на Фајнл Фор турнирот е екипата на Охрид 2013.

Распоред на натпревари:

30.03.2019 – Полуфинале

Рк Металург 2 – Рк Струга 31-26 (11-10)

Рк Охрид 2013 – РШ КЛ-7 28-23 (15-12)

31.03.2019 – Финале

Рк Струга – РШ КЛ-7 – 15:30 часот

Рк Металург 2 – Рк Охрид 2013 – 17:30 часот

 

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright