Одредени групите за ЕП 2016

Со ждрепка беа одредени групите за ЕП 2016 година што ќе се одржи во Полска. Нашата репрезентација ќе биде во друштво на актуелниот европски и светски првак Франција, и домаќинот Полска, и со Србија.

Првите три репрезентации продолжуваат во следната фаза. Европското првенство во Полска ќе се одржи од 15 до 31 јануари 2016 година.

 

Група А: Франција, Полска, Македонија, Србија.

Група Б: Хрватска, Исланд, Белорусија, Норвешка.

Група Ц: Шпанија, Шведска, Германија, Словенија.

Група Д: Данска, Унгарија, Русија, Црна Гора.

 

Распоред на натпревари во А групата

Македонија – Франција

Македонија – Полска

Македонија – Србија

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја