Заврши вториот натпреварувачки ден на кадетскиот турнир

Заврши вториот натпреварувачки ден на кадетскиот турнир

Во СС Автокоманда се одиграа натпреварите од второто и третото коло од кадетскиот меѓународен турнир.

Резултати од второ коло:

Босна и Херцеговина – Србија 27 – 31 (12 – 18)

Македонија (Б) – Бугарија 32 – 25 (17-14)

Резултати од трето коло:

Босна и Херцеговина – Бугарија 46 – 25 (22 – 13)

Македонија (А) – Србија 25 – 28 (11 – 14)

Дневен билтен на натпревари

Натпреварите од четвртото и петтото коло започнуваат утре (12.12.2018) со почеток во 10:00 часот со натпреварот Бугарија – Србија.

(10:00 часот) Бугарија – Србија

(12:00 часот) Босна и Херцеговина – Македонија (Б)

(20:00 часот) Македонија (А) – Босна и Херцеговина

Ракометната Федерација на Македонија ги поканува сите љубители на ракометот да дадат поддршка на нашата кадетска репрезентација. Влезот во СС  Автокоманда е слободен.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја